• facebook
  • google

Pastatų šiltinimas uždarų ir atvirų porų purškiama poliuretano puta SUSISIEKITE SU MUMIS! +370 674 72 285 arba info@termocele.lt

Dažniausiai užduodami klausimai

K: Kiek laiko naudojama purškiama poliuretano puta (PPP)?

A: Kanadiečiai pradėjo PPP naudoti pastatų izoliacijai 1960 metais, į Lietuvą ši technologija atėjo neseniai ir tampa vis populiaresnė dėl šilumos, drėgmės, garso izoliacinių ir papildomų savybių, priklausomai nuo medžiagos tankio.

K: Ar tiesa, kad įdiegus PPP izoliaciją galima sutaupyti iki 50 procentų išlaidų elektrai?

A: Taip, pasaulinė praktika rodo, kad PPP apsaugo, izoliuoja pastatą ir sumažina išlaidas šildymui bei kondicionavimui.

K: Kokie skirtumai tarp uždarų ir atvirų porų poliuretano putos?

A: Uždarų porų izoliacija yra tvirtesnė, lyginant su atvirų porų puta, yra nepralaidi vandeniui ir turi iki dviejų kartų didesnę šiluminės varžos (R) vertę, o atvirų porų puta yra pigesnė ir lengvesnė.

K: Kokio storio turėtų būti izoliacinės medžiagos (stiklo vatos, akmens vatos, atvirų porų PPP, uždarų porų PPP) sluoksnis, kad pastatas pasiektų 98% šilumos taupymo efektyvumą (arba šiluminė varža R=6,6)?

A: Atitinkami sluoksnio storiai: Stiklo vata- 28cm., akmens vata- 22cm., atvirų porų PPP- 22cm., uždarų porų PPP- 14cm.

K: Ar uždarų porų PPP praėjus ilgesniam laikui po apšiltinimo nesutrūkinės?

A: Jei purškimo metu paviršiaus ir aplinkos temperatūra bus tolygi, pakankamai šilta, o pats paviršius sausas, užpurkšta puta tolygiai sulips su visu paviršiaus plotu, sustiprins konstrukciją, neleis jai netolygiai judėti dėl kintančių konstrukcijos temperatūrų ir sutrūkinėti izoliacinei medžiagai.

K: Atvirų porų PPP turi panašią šiluminę varžą, kaip stiklo vata, kodėl turėčiau rinktis atvirų porų PPP?

A: Apšiltinant stiklo vata labai svarbu, kad jos paketas/sluoksnis visu paviršiaus plotu liestųsi su apšiltinamu paviršiumi, 4% tarpų ties kraštais sumažins šiluminę varžą 30%, taigi bet kokie tarpai, kurių forma reikalauja stiklo vatos karpymo silpnina izoliacines savybes. Naudojant PPP nelieka nepageidaujamų tarpų, per kuriuos galėtų cirkuliuoti oras ir šiluma būtų prarasta.

K: Ar PPP kenkia laidams ir metaliniams paviršiams?

A: Buvo atlikti tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad PPP nekenkia elektros instaliacijai ir neskatina rūdžių susidarymo ant metalų paviršių.

K: Ar PPP leidžia plisti bakterijoms, pelėsiui ir grybeliui?

A: Ne, PPP neturi jokios maistinės vertės, dėl to nėra palanki terpė plisti mikroorganizmams.

K: Girdėjau, kad namas turėtų kvėpuoti ir turėti ventiliaciją palėpėje. Ar panaudojus PPP mano namas netaps per daug sandarus?

A: Jūsų namas turi būti ventiliuojamas, bet didžioji dalis statybos inžinierių ir mokslininkų pataria, kad pastatas būtų kiek įmanoma sandaresnis. Virtuvėje, dušo patalpoje, tualete turi būti ištraukiamoji ventiliacija, tai jau sudaro dalį bendros ventiliacijos, o kur dar varstomos durys, langai ir t.t. Siekiant absoliučios drėgmės ir oro kontrolės diegiamos papildomos HVAC sistemos.