Dažniausiai užduodami klausimai apie poliuretano putą

K: Kiek laiko Pasaulyje naudojama purškiama poliuretano puta?
A: Kanadiečiai purškiamą poliuretano putą pradėjo naudoti pastatų izoliacijai 1960 metais, į Lietuvą ši technologija atėjo neseniai ir tampa vis populiaresnė dėl šilumos, drėgmės, garso izoliacinių ir papildomų savybių, priklausomai nuo medžiagos tankio, šiluminio laidumo bei kitų parametrų.


K: Ar tiesa, kad apsišiltinus poliuretano puta galima sutaupyti iki 50 procentų išlaidų elektrai?
A: Taip, pasaulinė praktika rodo, kad poliuretano puta apsaugo, izoliuoja pastatą ir sumažina išlaidas šildymui bei kondicionavimui.


K: Kokie skirtumai tarp uždarų ir atvirų porų poliuretano putos?
A: Uždarų porų izoliacija yra tvirtesnė, lyginant su atvirų porų puta, yra nepralaidi vandeniui ir turi iki dviejų kartų didesnę šiluminės varžos (R) vertę. Atvirų porų puta yra pigesnė ir lengvesnė.


K: Kokio storio turėtų būti izoliacinės medžiagos (stiklo vatos, akmens vatos, atvirų porų poliuretano putos, uždarų porų poliuretano putos) sluoksnis, kad pastatas pasiektų 98% šilumos taupymo efektyvumą (arba šiluminė varža R=6,6)?
A: Atitinkami sluoksnio storiai: Stiklo vata- 28cm., akmens vata- 22cm., atvirų porų poliuretano puta- 22cm., uždarų porų poliuretano puta- 14cm.


K: Ar uždarų porų purškiama poliuretano puta praėjus ilgesniam laikui po apšiltinimo nesutrūkinės?
A: Jei purškimo metu paviršiaus ir aplinkos temperatūra bus tolygi, pakankamai šilta, o pats paviršius sausas, užpurkšta puta tolygiai sulips su visu paviršiaus plotu, sustiprins konstrukciją, neleis jai netolygiai judėti dėl kintančių konstrukcijos temperatūrų ir sutrūkinėti izoliacinei medžiagai. Taip pat svarbu šiltinant laikytis technologinių nurodymų.


K: Atvirų porų poliuretano puta turi panašią šiluminę varžą, kaip stiklo vata, kodėl turėčiau rinktis atvirų porų poliuretano putą?
A: Apšiltinant stiklo vata labai svarbu, kad jos paketas/sluoksnis visu paviršiaus plotu liestųsi su apšiltinamu paviršiumi. 4% tarpų arba suspaudimo ties kraštais sumažins šiluminę varžą net 30%, taigi bet kokie tarpai, kurių forma reikalauja stiklo vatos karpymo silpnina izoliacines savybes. Naudojant poliuretano putą nelieka nepageidaujamų tarpų, per kuriuos galėtų cirkuliuoti oras ir šiluma būtų prarasta.


K: Ar poliuretano puta kenkia laidams ir metaliniams paviršiams?
A: Buvo atlikti tyrimai, po kurių paaiškėjo, kad poliuretano puta nekenkia elektros instaliacijai ir neskatina rūdžių susidarymo ant metalinių paviršių.


K: Ar poliuretano puta leidžia plisti bakterijoms, pelėsiui ir grybeliui?
A: Ne, poliuretano puta neturi jokios maistinės vertės, dėl to nėra palanki terpė plisti mikroorganizmams.


K: Girdėjau, kad namas turėtų kvėpuoti ir turėti ventiliaciją palėpėje. Ar panaudojus poliuretano putą mano namas netaps per daug sandarus?
A: Jūsų namas turi būti ventiliuojamas tačiau ne per kiauras sienas, o per konkrečias, reguliuojamas ventiliacijos nišas. Didžioji dalis statybos inžinierių ir mokslininkų pataria, kad pastatas būtų kiek įmanoma sandaresnis ir turėtų bent paprasčiausią ventiliaciją. Virtuvėje, dušo patalpoje, tualete turi būti ištraukiamoji ventiliacija, tai jau sudaro dalį bendros ventiliacijos, o kur dar varstomos durys, langai ir t.t. Siekiant absoliučios drėgmės ir oro kontrolės diegiamos papildomos ŠVOK sistemos.

KONTAKTAI

UAB „TERMOCELĖ“
Įmonės Kodas: 304 099 520
PVM kodas: LT10 0009 7553 17
A/s LT94 4010 0510 0354 1823 DNB bankas
Mob.: +370 674 72 285


Informacija apie Jūsų duomenis nėra renkama, nei kaip nors prieinama trečiosioms šalims. Detalesnė informacija apie asmens duomenų tvarkymą pateikiama mūsų privatumo politikoje.